Popüler Andorid modeli ChatGPT özelliğine kavuştu, hemen telefonunuzu güncelleyin

Nothing Phone (1), en son güncellemesi olan Nothing OS 2.5.5 ile bir dizi yeni özelliği ve iyileştirmeyi kullanıcılarına sunmaya başladı. Mayıs 2024 Android güvenlik yamasını içeren bu güncelleme, evre evre dağıtıldığından tüm cihazlara ulaşması biraz zaman alacak. Kullanıcılar, ayarlar menüsünden bu güncellemeyi manuel olarak indirebilirler.

Güncellemenin en dikkat çeken yeniliği, ChatGPT entegrasyonu oldu. Ana ekran widget’ı aracılığıyla ChatGPT ile iletişim kurmak artık daha hızlı ve kolay. Nothing X uygulamasına eklenen yeni bir jest seçeneği ise, yeni çıkan Ear (a) ve diğer kulaklık kullanıcılarının ChatGPT ile sohbet başlatmalarını sağlıyor. Şirket, bu özelliği daha fazla ses ürününde sunmayı planlıyor. Ayrıca ekran görüntüsü ve panoya kopyalanan içerikler için ChatGPT’ye doğrudan içerik yapıştırılabilen bir düğme eklendi.

Popüler Andorid modeli ChatGPT özelliğine kavuştu, hemen telefonunuzu güncelleyin

Phone (1), bu güncellemeyle birlikte bir RAM artırıcı özelliği de kazandı. Ayarlar bölümünden etkinleştirilebilen bu özellik, telefonun daha akıcı çalışmasını sağlıyor. Kullanıcılar, uygulama simgelerini sadece ana ekranda kullanacak şekilde ayarlayabilir, ekran sayfalarını kaydırabilir ve simgeleri yeniden düzenlerken basılı tutabilirler. Durum çubuğundaki simgeler de artık özelleştirilebiliyor.

Güncelleme, otomatik parlaklık ayarları için AI destekli bir algoritma entegre ederek, ışık ayarlarını daha akıllıca yapılmasını sağlıyor. Hızlı Ayarlar kısmında yapılan yeniden düzenlemeler, erişilebilirliği artırırken, widget’lar da yeni animasyonlar kazandı. Ayrıca WiFi bağlantı sorunları, kulaklık ve telefon hacmi uyumsuzluğu, titreşim geri bildirimi ve ekran görüntüsü alınmasındaki problemler gibi bazı sorunlar da bu güncellemeyle giderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x