İmamoğlu para sayma görüntüleri hakkında konuştu: Bakan, savcı gibi açıklama yapıyor

Pendik Halk Buluşmasında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘CHP’de para sayma’ görüntüleriyle ilgili “4,5 sene önceki videodan kendine iş arıyorlar” dedi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’u da eleştiren İmamoğlu, “Bakan savcı gibi açıklama yapıyor, üzülüyorum” dedi.

17 bakanın İstanbul’da seçim çalışması yaptığını söyleyen İmamoğlu, “Onların kibrini, kanal aşkını yeneceğiz” dedi.

İmamoğlu’nun açıklamasından başlıklar şöyle:

‘ONLARIN 30 YILDA YAPAMADIĞINI, 5 YILDA YAPACAĞIZ’: “Biz İstanbul’da onların 25 yılda yapamadığını 5 yılda yaptık. Onların 30 yılda Pendik’te yapamadıklarını önümüzdeki 5 yılda yapacağız, bunun sözünü veriyoruz.

Anne Kart projesiyle 32 bin anneye destek sağladık, 1 milyon litre süt dağıttık ve 30 yıl boyunca yapılmayan kreş hizmetlerine önem verdik. 4 yeni kreş inşa edip, 7 yeni kreşin planlarını yaptık. Bu adımlar, ailelere, özellikle evdeki bebeklere, kadınlara ve gençlere yönelik düşünceli bir belediyeciliğin göstergesi. Kentsel dönüşüm projelerimizde de halkımızın menfaatlerini ön planda tutuyor, Pendik’in iyileşmesi ve gelişmesi için çalışıyoruz.

2019’da, seçimden sonra utanmadan dediler ki ‘Biz o hırsız, terörist laflarını siyaseten söyledik’ Yahu bir insana hırsız, terörist denir mi? Sonra bu millet öyle bir demokrasi tokadı attı ki.

PARA SAYMA GÖRÜNTÜLERİ: Şimdi seçimi kaybedeceklerini anladılar ya yalana, dolana, kumpasa başladılar. Yanan otobüs filmleri çekmek, 4,5 sene önceki videodan kendine iş aramak… Savcı gibi açıklama yapıyor Adalet Bakanı üzülüyorum. 17 tane bakan İstanbul’da siyaset yapıyor. Bir de aday 17+1, bir kişi daha gelecek onu da bekliyoruz, gel. İstanbul misafir ağırlamayı sever.

‘KANAL AŞKINI TARİHE GÖMECEĞİZ’: Biz 5 yılda 4.2 milyar dolar daha az harcadık ama onların 25 yılda yapamadığını 5 yılda yaptık. Biz 10 yılda 50 yıllık iş yaparız bunların kumpaslarını, yalanlarını, rantçılığını, kibrini, kanal aşkını tarihe gömeceğiz.

Onlar nasıl birini arıyorlar biliyor musunuz? Ankara’dan biri işaret etsin yapsın, işaret etsin yapmasın, işaret etsin imzalasın. Biz, sizlerle birlikte yönetiriz, ortak akıl masası kurarız. Milletin yararına ne varsa yaparız gideriz, bu kadar basit.

İstanbul’u Pendik’i yönetenler sizi uzun yıllar ihmal etti, bu kente rant gözüyle baktı.

‘Adilim’ diyen belediye başkan adayı olan acemi aday var ya onun bakanlığının imzasıyla 8 milyon metrekarelik alanı bizden alıp Pendik Belediyesi’ne verdiler. Bu kadar kumpasın karşılığında bir de bu kadar partizanlık olmaz. Ama biz bunu da düzelteceğiz.

Bunların derdi millet fayda görsün değil, ‘benim partilim, benim müteahhidim kazansın.’ Ama ben eminim onlara bu yetkiyi vermeyeceksiniz.

Ertuğrul Gazi Mahallesi’nde kreş yapalım dedik, sırf yapmayalım diye aldılar elimizden hazineye verdiler. Allah size akıl versin.”

PARDESÜSÜNÜ ÇIKARDI

Kalabalıktan gelen “Ceketini çıkar” sloganlarına yanıt veren İmamoğlu, “Ceketi çıkaramam hasta olurum ama pardesüyü çıkarayım” diyerek pardesüsünü çıkardı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x